5 טיפים לניקיון יעיל ואיכותי של הבית

אם אתם רוצים להבטיח לעצמכם בית נקי ולייעל או לקצר את תהליכי הניקיון של הבית, תוכלו להשיג את המטרה על ידי הטמעת הרגלי ניקיון נכונים.
להלן 5 טיפים מנצחים אשר יכולים לסייע לכם להשיג את המטרה – שהיא שמירה על בית נקי לאורך זמן והשקעה של פחות זמן ועבודה בניקיון הבית:

טיפ 1 – להשקיע כמה דקות בתכנון הליך הניקיון


החלטתם שאתם רוצים לנקות את הבית?
לפני שאתם מתחילים בהליך הניקיון, קחו לעצמכם מספר דקות על מנת לתכנן את הניקיון.
כדאי להעלות על הכתב את הפעולות אותן אתם רוצים לבצע ולדוגמא: לנקות אבק, לנקות את המקרר, לשאוב אבק מכל הבית, לשטוף את הבית וכל פעולה אחרת אותה אתם רוצים או מתכננים לבצע באותו יום ניקיון.

טיפ 2 – לחלק את הניקיון לשלבים/ ימים


ההמלצה היא לחלק את הניקיון למספר ימים או לשלבים שונים – כך שבכל יום תוכלו לבצע פרויקט ניקיון אחר.
לדוגמא, ביום אחד תוכלו להשקיע בניקיון של המקרר, יום אחר תוכלו להשקיע בניקיון יסודי של החלונות וכיוצא בזה.
אם אתם מנקים לבד כדאי שתחשבו כמה שעות אתם יכולים/ מוכנים להשקיע בהליך הניקיון ולנסות לתכנן את הפעולות בהתאם לזמן – כדאי להכין רשימה מסודרת של מועדים בהם תבצעו כל פעולה (כידוע, יש נטייה לדחות כל הזמן את הפעולות הללו ואם אתם רוצים שהם יתבצעו, חשוב להתכוונן לשם).

טיפ 3 – כשמלכלכים מנקים


נסו להטמיע הרגלים בקרב כל דיירי הבית שברגע שמתלכלכים מנקים – זה יכול לבוא לידי ביטוי בשטיפת כלים – השתמשתם בצלחת, הקפידו לרחוץ אותה באופן מידי וכך תמנעו מצבים בהם הכיור יתמלא בכמות גדולה של כלים מלוכלכים. אם נשפך לכם משהו על הספה, תקפידו לנקות אותה באותה העת – במידה ולא תעשו זאת, אתם עלולים להתמודד עם כתמים עקשניים אשר יידרשו ממכם להשקיע לא מעט מאמצים על מנת להסירם. גם אם השתמשתם בשיש להכנת כריך, תוכלו להעביר סמרטוט או מגבון לח בסיום עבודת ההכנה על מנת להבטיח את ניקיון המשטח.

טיפ 4 – לדאוג לניחוח נעים בבית


בסופו של דבר אחד מהסמלים של ניקיון הוא ניחוח נעים בבית. את הדרך לנינוח נעים ניתן להשיג במגוון רחב של דרכים ובין היתר: לעשות שימוש בחומרי ניקוי עם ריחות חזקים וטובים.
אפשרות נוספת היא לעשות שימוש באותם אמצעים אשר בכוחם להפיץ ריחות נעימים בבית כמו: דיפיוזר , נרות ריחניים ואמצעים נוספים אשר יכולים להפיץ ריחות טובים.
יש כל מיני טריקים שאפשר ליישם שגם הם יכולים לסייע בשמירה על ריחות טובים בבית ובין היתר: לאפות עוגה (כשהעוגה בתנור היא מפיצה ניחוחות טובים), לשטוף את הרצפה עם קצת מרכך כביסה או לשפוך קצת מרכך במתקן של המברשת של האסלה (המרכך יפיץ ריח נעים אשר יתפשט בכל חדר השירותים).

טיפ 5 – אם אתם לא אוהבים או נמנעים מלנקות, דאגו להאציל סמכויות


אם אתם לא אוהבים לנקות ואתם עושים זאת מתוך אילוץ בצורה חפיפניקית, ההמלצה היא פשוט להאציל סמכויות – זה יכול להיות לבן בית אחר אשר פחות סולד מניקיונות וזה יכול להיות גם לעוזר או עוזרת בית – נכון שזה כרוך בהוצאת כסף, אבל בית נקי ישפר במידה רבה את איכות החיים ובשביל שיפור האיכות החיים שווה במקרים רבים לשלם – כמובן, שבכדי שתוכלו לעמוד בהוצאה תוכלו לתכנן את התדירות בה המנקה יגיע – זה יכול להיות כל שבוע, כל שבועיים או אפילו כל חודש..