10 טיפים חשובים לניקוי ותחזוקה של ספות ומערכות ישיבה

רוצים לשמור על המראה היוקרתי והמרשים של הספות או מערכות הישיבה העומדות לרשותכם? לפניכם, מספר טיפים חשובים לניקוי ותחזוקה שוטפת של מערכות ישיבה וספות מבד או מעור. 

  1. הקפידו על פעולת ניקוי יומית או שבועית לכל היותר של מערכת הישיבה/ספה, כאשר הפועלה כולל שאיבה במכשיר לשאיבת אבק במידה ומדובר בספת ישיבה מבד או ניגוב הספה עם מגבון לח במידה ומדובר בספה מעור. ניגוב ספות מעור מומלץ שייעשה באמצעות מגבון לח או מטלית לחה במעט מים פושרים.
  2. הימנעו מהצבת מערכות הישיבה/ספות באזור החשוף לקרני השמש, ובמקרים בהם אין לכם ברירה ואור השמש חודר לתוך הדירה ומקרין על הספות או מערכות הישיבה, אנו ממליצים לכם לכסות אותם במהלך שעות האור במעטפת חיצונית המיועדת לצורך כך. כמו כן, אנו ממליצים לכם להרחיק מקורות חום כגון תנורי חימום מהספות ומערכות הישיבה.
  3. במקרים בהם מופיע כתם על בסיס מים על גבי הספה, אנו ממליצים לכם לעשות שימוש במטלית יבשה המיוצרת מ-100% כותנה ולנקות את הכתם מייד עם הופעתו. הימנעו באופן מוחלט משימוש בחומרי ניקוי שומניים או חומרי ניקוי סטנדרטיים לצורך ניקוי הספות, כל חומר ניקוי שאינו מותאם להרכב הבד של הספה או העור, עלול רק להזיק.
  4. רכשו אך ורק תכשירי ניקוי המותאמים לסוג העור או הרכב הבד של הספה/מערכת ישיבה, ולצורך כל, מומלץ להיוועץ עם אנשי מקצוע מתחום הניקיון או מיועצי המכירה במקום בו אתם רוכשים את הספה/מערכת ישיבה.
  5. פעולת הניקיון הבסיסית ביותר של ספות ומערכות ישיבה מכל סוג, כוללת שימוש בשואב אבק סטנדרטי אחת ליום או שבוע ימים לכל היותר, וזאת בהתאם לתדירות השימוש במערכת הישיבה/ספה. הקפדה יתרה על שאיבת אבק משטח הספה, תסייע לכם לשמור על מראה נקי לאורך זמן.
  6. הימנעו לחלוטין משימוש במברשות לצורך ניקיון של ספות בד או עור. שיני המברשת עשויים לפרום את הבד או לשרוט את העור, ולכן, אין כל צורך בשימוש בהם. לצורך ניגוב קל של הספה/מערכת ישיבה, אנו ממליצים לכם לעשות שימוש במטלית לחה המיוצרת ממאה אחוז כותנה.
  7. כל פעולת כיבוס של מעטפת הבד עשויה לפגום בגוון הבד או לגרום לכיווץ הבד, ולכן, מומלץ להיוועץ עם אנשי מקצוע מתחום שירותי ניקוי ספות לפני שאתם מכבסים את מעטפת הבד של הספה, וזאת במקרים וניתן להסיר את המעטפת כמובן. במידה ובחרתם לכבס את המעטפת, חשוב שתעשו זאת במסגרת כיבוס יבש או כביסה בטמפרטורה נמוכה במיוחד.
  8. במידה ומופיע כתם יבש על גבי הספה/מערכת ישיבה, בצעו פעולת ניגוב וניקיון מהירה באמצעות מטלית לחה. שימו לב – במידה והכתם לא יורד, אנו ממליצים לכם לא להתעסק עם חומרי ניקוי שאינם מותאמים להרכב הבד/עור, ופשוט לפנות לחברות מובילות לניקוי ספות.
  9. על מנת לשמור על הספה/מערכת ישיבה לאורך זמן, מומלץ לנקות גם את רגלי הספה והמעטפת החיצונית שאינה עטופה בבד או עור. פעולת הניקוי חשוב שתעשה אך ורק במגבון לח והיא מיועדת בעיקר לצרכי הסרת אבק וניקוי של לכלוך רך.
  10. אחת לשנה מומלץ לנקות את הספות/מערכות ישיבה במסגרת שירותי ניקוי מקצועיים של חברה מובילה לניקוי ספות.

מעוניינים בפרטים נוספים על פינוי דירות וניקיון מיוחד לדירות מוזנחות וכאלה הסובלות מאגרנות כפייתית? מוזמנים לקרא עוד בנושא באתר של שי פינוי דירה – https://www.house-eviction.co.il/ 

 

תיקון ספות ומערכות ישיבה – מתי זה מומלץ?

לצד שירותי ניקוי מקצועיים של ספות ומערכות ישיבה, תוכלו גם לתקן ספות ומערכות ישיבה ישנות, כאשר פעולת התיקון מתאפשרת במידה ומדובר בפעולה פשוטה יחסית שתאפשר לכם להחזיר את הספה/מערכת ישיבה לקדמותה. יחד עם זאת, לא תמיד ניתן לתקן ספות ישנות, ובמקרים מסוימים תדרשו להיפטר מהספה/מערכת ישיבה הישנה ופשוט לפנות אותה משטח הדירה.

אם גם אתם נדרשים לשירותי פינוי של ספות ישנות ופריטי תכולה ישנים נוספים משטח הדירה, אנו ממליצים לכם להסתייע בשירותי הפינוי של שי פינוי דירה, צוות הפינוי המוביל של ישראל. צוותי העבודה של שי פינוי דירה מתמחים בביצוע עבודות פינוי דירה לכל מטרה, כאשר שירותי הפינוי נועדו לפינוי מיידי של פריטי תכולה ישנים שאינם נחוצים לכם עוד בסביבת המגורים. למידע נוסף על שירותי הפינוי של שי לחצו כאן וגם אתם תוכלו לקבל מענה מקצועי בנושא.