ניקיון 365

ניקוי פרקט – ניקיון משרדים

ניקוי פרקט – ניקיון משרדים

המראה החזותי של המשרד הוא אחד מכרטיסי הביקור המובהקים ביותר שלו, רכיב שמשפיע על הרושם שמקבלים הלקוחות, התדמית של העסק הפועל בתוכו ואפילו חוויית העבודה של אנשיו.

אחת הבחירות המקובלות ביותר בתחום המשרדי בישראל בשנים האחרונות הוא הוספת רצפת פרקט, שמגלמת בתוכה לא מעט יתרונות חשובים. היא יפה מאד מבחינה אסתטית, יוצרת תחושה של חמימות ואינטימיות (שהעסק הממוצע ישמח בוודאי לנכס לעצמו) וגם נחשבת לפשוטה באופן יחסי לתחזוקה ולניקיון. אבל איך בדיוק עושים זאת?

דגשים חשובים בניקוי פרקט

ניקוי פרקט צריך להתבצע על פי הספר, כאשר נקודת המוצא צריכה להיות שניקיון פרקט שאינו "נכון" עלול לא רק להיות בלתי יעיל, אלא גם להביא לנזק בלתי הפיך לפרקט עצמו. חשוב לשים לב שיש סוגים שונים של פרקט, העשויים מחומרי גלם שונים (למשל, פרקט מעץ מלא לעומת פרקט למינציה), כך שאת הפעולות יש לבצע בהתאם לסוג הפרקט.

מומלץ מאד כבר במעמד ההתקנה של הפרקט לברר עם החברה שמספקת אותו מה נדרש לעשות על מנת לשמור עליו לאורך זמן, וחשוב לא פחות – באיזו תדירות.

בכל זאת, יש מספר נקודות דמיון החוזרות בין מרבית סוגי הפרקטים וצריכות לכן להיכלל בתוכנית הניקיון של המשטחים. הניקיון עצמו רצוי שיהיה יבש הרבה יותר מאשר רטוב, כאשר דבר ידוע הוא שהמים הם לא החברים הטובים ביותר של העץ.

הניקוי הבסיסי, שצריך להתבצע כמובן באופן קבוע, נעשה באמצעות מטאטא או שואב אבק, פעולה שרצוי שתיעשה בתחילתו או בסופו של כל יום עבודה. כדי למנוע פגיעה בפרקט או הופעת שריטות לא מחמיאות, חשוב לבצע את הפעולה בעדינות: במקרה של שאיבת אבק, למשל, ההמלצה המובנית מאליה היא להיעזר בשואבים אשר המבקשת שלהם רכה, בעוד שהמטאטא רצוי מאד שלא יהיה מורכב מזיפים נוקשים (למשל זיפי קש).

עקב העובדה שהצטברות של חומרים שונים על הפרקט לאורך זמן עלולה לפגוע בו, חשוב למהר ולהתמודד עם מצבים שמתרחשים בהקדם האפשרי: אם נופלים מים על הפרקט, וזה בהחלט יכול לקרות, מומלץ לספוג אותם בצורה מיידית באמצעות מטלית יבשה. המלצה מועילה אחרת, שנכונה בעיקר במקרה בו נשפכים מים בכמויות "מסחריות", היא להדליק את המזגן ולהביא בכך להתאדות של חלק מהמים העודפים.

אחת לפרקי זמן משתנים, התלויים בסוג הפרקט וברמת הנזק שלו, יש לבצע ניקיון יסודי של המשטח. במקרה הזה, חשוב לרכוש תרסיסי וחומרי ניקוי ייעודיים לפרקטים, כשאלה המעוניינים בפתרונות "סבתא" יוכלו להכין עצמאית תמיסות ניקוי – למשל, כאלה המבוססות על חומץ שלא יותירו ריח לא טוב במשרד.

תמיד אפשר להיעזר במומחים

למרות שאת הפרקט ניתן לנקות גם באופן עצמאי, ממש לא בטוח שהעסק הישראלי הממוצע ירצה בכך. ניקיון הפרקט מצריך זמן, ולכן אם אנשי העסק יבצעו אותו סביר שהיה פגיעה מסוימת בשגרת העבודה שלהם. בנוסף, זה לא תמיד פשוט לקבוע מי מאנשי המשרד ינקה מה ומתי, כשהתוצאה של כך היא ניקיון שנופל פעמים רבות אל בין הכסאות, תרתי משמע. אם מוסיפים לכך את העובדה שכדי לנקות פרקט נדרש ידע מסוים בתהליך והתאמת חומרי הניקוי לפרקט, מבינים מדוע ההמלצה להיעזר בחברת ניקוי משרדים מקצועית יכולה להיות מועילה.

ואכן, לא מעט משרדים ועסקים נעזרים באופן קבוע בחברות מהסוג הזה, שמבצעות את הניקיון בתדירות המתאימה ביותר לאנשי העסק, בין אם בזמן העבודה השוטפת של העסק ובין אם בשעות בהן הוא לא פועל (שעות הערב, סופי שבוע וכן הלאה). ניקיון הפרקט הוא פעמים רבות חלק אחד מבין מארג שלם של פעולות ניקיון ותחזוקה, אשר גם אותן צריך להתאים למאפייני המשרד ולצרכי אלה שעובדים בו.

ראו גם:

שאיבת הצפות

מחירים מפתיעים - צרו קשר: