ניקיון 365

טיפול בהצפות

טיפול בהצפות

הצפה בבית או במשרד אינה נעימה, בלשון המעטה. כאשר מים זורמים ממקור כלשהו ולא ניתן לעצור את זרימתם, זה מלחיץ מאוד. אם ההצפה אירעה בזמן שלא היה אף אחד במקום שיעצור אותה או לפחות יזעיק עזרה, היא עלולה להגיע למימדים גדולים כל כך עד אשר כל המבנה כולו יוצף והנזק לרכוש יהיה גדול.

מקרה כזה יגרור בעקבותיו הרס מוחלט של מכשירים, חפצים, מסמכים חשובים וכדומה. ריהוט יקר ששהה בתוך המים זמן רב מידי ייהרס כליל, מכשירי חשמל יזוקו ושטיחים יקרים יפגעו. במצבים  חמורים של הצפה הנזק עלול להגיע עד יסודות הבית ולהרוס אף את מערכת החשמל כולה.

הגורמים להצפות

הצפה עלולה להגרם כתוצאה מסיבות שונות. צנרת רקובה או מקולקלת, מערכת ניקוז פגומה, או ברז ראשי שבור, וכן סתימות במערכות האינסטלציה השונות, הם רק חלק מהגורמים להצפות. במבנים ישנים תחזוקת מערכת הביוב וצנרת המים אינה נמצאת בראש סדר העדיפויות של הדיירים. ברוב המקרים מדובר במערכות ישנות ומרקיבות עד כדי כך שזה רק עניין של זמן מתי תתרחש התקלה הראשונה שתגרום להצפה.

במערכות ניקוז וביוב ישנות שבהן גם הצנרת אכולה ורקובה גלום פוטנציאל בלתי נדלה להווצרות בעיות. מערכות כאלה לא תוכלנה להתמודד עם זרם מים חזק העובר בצינורות לאורך שנים רבות ובשלב מסויים זה יוביל לפיצוץ בצנרת שבעקבותיו סביר להניח שתחול הצפה בתוך המבנה.

הצפות אינן מתרחשות רק במבנים ישנים. שימוש לא נכון במערכות האינסטלציה הומים עלול לגרום גם כן להצפה. סתימות במערכת הביוב וניקוז המים קורות, בדרך כלל, כתוצאה מהשלכת חפצים או גושי שיער גדולים וכן מטליות נייר עבות, צמר גפן וכדומה במורד האסלה, או דרך פתח ניקוז המים בכיורים ובאמבטיה. סתימה במערכת תגרום, במקרים מסויימים, להצפה.

הפתרון המושלם נגד הצפות

דרכי הטיפול בהצפות כוללות, בין היתר:

  • ייבוש המקום והרכוש המצוי בו באמצעות מיכשור חדיש.
  • ניקיון יסודי הכולל קירצוף והברקה.
  • חיטוי וטיהור מחיידקים ומזיקים אחרים.
  • טיפול למניעת עובש.
  • ניטרול ריחות לא נעימים.

כאשר מתרחשת הצפה בבית או במשרד ובעצם בכל מבנה, יש לפנות לבעל מקצוע – אינסטלטור – הבקיא בטיפול בהצפות. לאנשים אלו יש את הכלים והניסיון לפתור את הבעיה.

הפעולה הראשונה המתבצעת במקרים כאלו היא ניקוז המים. בעלי המקצוע המומחים בתחום זה יעשו זאת באמצעות מערכות חדישות לשאיבת מים אשר ינקזו את המים וייבשו את המקום במהירות.

לאחר שדירה או המשרד יהיו יבשים לחלוטין,  ניתן יהיה לגשת לשלב השני שהוא איתור מקור הבעיה. כאשר האינסטלטור יגלה מהיכן נבעה ההצפה הוא ימליץ על דרכי פתרון לטיפול בה ועל פעולות שראוי לנקוט על מנת שהמקרה לא יחזור על עצמו. בין היתר, ייתכן שיהיה צורך להחליף את הצנרת כולה או לפחות חלקים ממנה הנמצאים במצב גרוע ביותר.

ניקוי וחיטוי

אינסטלטור זריז ומקצועי המחזיק ברשותו מערכת חדישה לשאיבת מים, יצליח למעט את הנזק לרכוש על ידי פעולות ניקוז וייבוש מהירות.  ככל שהרכוש ישהה יותר בתוך המים הנזק שייגרם לו יהיה גדול יותר.

בעלי מקצוע מומחים יבצעו גם ניקוי של הבית כולו וסביבותיו במטרה למזער ככל הניתן את הנזקים שנגרמו בעקבות המקרה. מדובר בפעולות ניקוי יסודיות מאוד שמטרתן להעלים כמעט לחלוטין את הליכלוך והזוהמה הנילווים להצפות.

כאשר מדובר באירוע גדול מימדים שנמשך לאורך זמן רב, יהיה צורך גם לחטא את הבית ממזיקים שנוצרו בעקבות הטינופת שנוצרה. על כן עבודות הניקוי ייעשו על ידי חומרי חיטוי מיוחדים המטהרים את הבית מחיידקים.

מחירים מפתיעים - צרו קשר: